Поранешниот неприкосновен првак во бокс, Мајк Тајсон е се поблиску  до враќање во рингот. Тајсон тренира напорно, но засега нема потврда дека со сигурност се враќа во рингот.

На социјалната платформа „Веибо“, Тајсон за фановите од Кина ја демонстрираше својата брзина на тренинг, го споредија со легендарниот каратист Брус Ли.

Ова не е прво видео кое го објавува Тајсон, се погласни се шпекулациите дека наскоро можеме да го видиме на некој спектакуларен ревијален меч.