Поранешниот боксерски шампион во тешка категорија Ивандер Холифилд објави видео на кое тренира со Владимир Кличко.

Имено, ветеранот треба да се врати во рингот за меч против вечниот ривал Мајк Тајсон кој ќе биде од егзибициски карактер. Сите средства од овој спектакл треба да одат во хуманитарни цели.