Хабиб Нурмагомедов го совлада Џастин Гејџи, кариерата  ја заврши непоразен со 29 победи.

На последниот меч Хабиб  се борел со скршено стапало, а тоа по борбата го потврди и претседателот на УФЦ, Дена Вајт.

Хабиб повредата ја покажа на социјалните мрежи, објави фотографија на Инстаграм.