Еден од најголемите ривали на Хабиб Нурмагомедов – Конор Мекгрегор испрати специјален поздрав преку социјалните мрежи по веста дека дагестанецпт стави крај на кариерата.


Специјален поздрав до големиот шампион испрати и напаѓачот на Јувентус Кристијано Роналдо.

Честитки брату! Го направи својот татко горд“, напиша Роналдо