Стипе Миочиќ по вторпат во кариерата го освои насловот, шампион во УФЦ во тешка категорија со победата над Даниел Кормиер.

Но, за Хрватот ова беше нималку лесна борба. Стипе ги загуби првите две рунди и примил голем број удари во главата.

Медиумите пишуваат дека шампионот примил 181 удар, а задал 123 удари. По борбата Миочиќ објави фотографија од соблекувалната на која се гледа неговото претепано лице.

 

View this post on Instagram

 

BADDEST MAN ON THE PLANET #AndNew #Again #SM

A post shared by Stipe Miocic (@stipemiocic) on