Ирецот Конор Мекгрегор ја загуби борбата против Дастин Порие,откако ја скрши ногата, реши да се „утеши“ со подарок, јахта за која плати ни помалку ни повеќе, три милиони евра.

Мекгрегор се пофали на социјалните мрежи,јахта во стилот на Ламборгини Сиан ФКП 37,  тешка е 24 тони а  долга речиси 20 метри.