Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов на импресивен начин ја заврши својата кариера во УФЦ, откако синоќа го совлада Џастин Гејчи и објави дека заминува во пензија без ниту еднаш да ја почувствува горчината на поразот.

За Нурмагомедов тоа беше 29 победа во исто толку мечеви во кариерата, а победа против Гејчи му донесе  и еден куп пари.

За триумфот Хабиб заработи 3.1 милиони долари и доополнителен бонус од 100.000 долари.