Адама Траоре најверојатно ова лето ке си замине од екипата на Вулверхемптон.

Некогашниот играч на Барселона и големата надеж на Шпанскиот фудбал , добива се помала минутажа во Вулверхемптон и не е задоволен од тоа , па се споменуваше дека летово најверојатоно ке замине од тимот, а како дестинација се споменуваше екипата на Лидс.

Но денес , во Англиската јавност, излегоа нови информации , односно Траоре би можел да го засили тимот на Тотенхем.

„Дејли Мејл“ пренесува дека Тотенхем, или Нуно Еспирито Санто, Португалскиот тренер кој претходно работеше за „волците“ со Шпанскиот фудбалер, сака да го донесе Адама во редовите на Тотенхем.

Вулверхемптон не би имал ништо против , но само доколку Тотенхем плати 30. милиони евра Шпанискиот интернационалец.