Денеска во Нион со ждрепка беа одредени паровите за плеј-офот во Лигата на шампионите. Македоснкиот репрезентативец, Аријан Адемисо Динамо Загреб  за влез во групната фаза ќе игра против Марибор или Розенборг.

Динамо Згреб и Адеми за  плеј-оф меч против Марибор или Розенборг прво ќе треба да го елиминираат унгарски Ференцварош за кого настапува Стефан Спировски.

Двојки, Плеј-оф:

Динамо З./Ференцварош- Марибор/Розенборг

Клуж/Селтик – Славија Прага

Јанг Бојс – Ц.Звезда/Копенхаген

АПОЕЛ/Карабах – ПАОК/Ајакс

Базел/Ласк – Бриж/Динамо К.

Башакшехир/Олимпијакос – Краснодар/Порто

Првите плеј оф мечеви се играат на 20/21 август, реваншите седум дена подоцна.