Македонските репрезентативци, Аријан Адеми и Стефан Ристовски денеска ќе го дознаат противникот на Динамо Загреб во Лига Европа.

Откако вчеравечер беше комплетирана осминафиналната реванш рунда, денеска по 13 часот ќе ги дознаеме четвртфиналните двојки.

На ова претходи четвртфиналната ждрепка за двојките во Лигата на шампионите, која е закажана за 12 часот.