Адис Јаховиќ донесе победа за Анталија против  Аланијаспор 1-0, Македонецот погоди во 22. минута по нафрлената топка на Синик од корнер.

За Јаховиќ ова беше 15 гол сезонава, тој е трет стрелец во Турција, има извонредна сезона.