Ајнтрахт Франкфурт загуби во саботата од Баерн Минхен со 5-0, но бундеслигашот најде утеха за поразот во Барселона и катастофата која каталонскиот клуб ја доживеа од европскиот првак при поразот од 8-2 во Лигата на шампиони.

„Загубивме од европскиот првак со помала разлика отколку што згуби Барселона“, објави Ајнтрахт на социјалните мрежи по „петардата“ која пукна во саботата во Минхен.