Академија Пандев ја победа  Брегалница со 3-1 на пријателскиот натпревар одигран во Струмица. Силекс беше подобар  од Тиквеш со 4-0 во Кавадарци.

Академија Пандев  победи со пресврт по водството на Брегалница, Силекс одигра убедливо и славеше победа без примен гол.

ПМФЛ стартува на 11 август.