Екипата на Акдаемија Пандев е поразена од екипата на Ротор Волгоград с oубедливи 5-1 на подготовките во Турција.

Тимот од Струмица поведе со голот на Даниел Миловановиќ но пота селдуваше период во кој примија дури шет голови.

До крајот на подготовките екипата на Академија Пандев ќе одигра уште две контролки, утре против босанскиот тим Младост Добој – Какањ и во четврток против Алтин Асир од Туркменистан.