Тренерот на Баерн Минхен, Ханси Флик е во фокусот на вниманието по вчерашната победа на шампионот на Германија во Суперкупот на УЕФА.

Флик од помошник тренер до херој во Баерн Минхен, под негово раководство, екипата запиша 35 победи, еден нерешен натпревар и само два порази на 38 натпревари.

Баерн Минхен ја одбрани титулата во Бундеслигата, ја освои Лигата на шампионите и сега Суперкупот на УЕФА, Флик е рецепт за успех и титули.