Домашното фудбалско првенство продолжува викедов, пет од шесте натпревари ќе се играат во сабота, додека дербито меѓу Пелистер и Вардар е закажано за в недела.

Александар Ставрев е делегиран за главен судија на дербито во Битола, ќе му помагаат Дејан Костадинов и Гоце Петрески.

Ова се официјалните лица за 8 коло во ПМФЛ: