Македонија Ѓорче Петров утре пред своите навивачи ја пречекува Струга ТЛ во воведниот натпревар од 17 коло во ПМФЛ.

По освоиениот бод на гостувањето кај Ренова, „Лавовите“ од Ѓорче дополнително охрабрени веруваат дека можат да ја прекинат низата без пораз на Шекендија која во средата ја совлада Шкеднија со 2:1.

„Сaмо победа на утрешниот натпревар е позитивен резултат за Македонија и сигурен сум дека утре ќе биде победнички ден за нас!“ – изјави Јашаровски.

Македонија ЃП на последните пет пресметки со Струга ТЛ има три победи еден пораз а еден меч заврши нерешено.