Меган Рапино (34) од САД, ја доби награта за најдобра фудбалерка во избор на „France Football“.

Американката не присуствуваше на гала церемонијата но изјави дека е во исто време тана но и среќна.

„Тажна сум што не сум таму со сите вас, не можам да поверувам дека победив, ова е неверојатна вечерм ви благодарам на сите што гласавте за мене и на сите кои ми дадоа поддршка на теренот и надвор од него“ – порача Рапино.