Германскиот фудбалски интернационалец Андре Шурле својата кариера ќе ја продолжи во Русија.

Тој следната сезона ќе биде дел од руската Спартак Москва и ќе игра како позајмен играч, а рускиот тим добива можност за комплетно откупување на договорот од Борусија Дортмунд откако ќе заврши оваа сезона.

Шурле минатата сезона исто така ја помина како позајмен фудбалер и тоа во англискиот тим Фулам.