Селекторот на нашата сениорска репрезентација, Игор Ангеловски се приклучи кон честитките за трансферот на Елиф Елмас од Фенербахче во Наполи.

„Среќно во Наполи!!! Ти благодарам што не направи горди, но не смееш тука да застанеш!! “ – напиша Ангеловски на неговиот Фесјбук профил.