Поранешниот голман Роберт Грин покажа како денес изгледа мртов прст на десната рака.

Тој објасни дека ова може да се случи по 20-годишна кариера како голман. Легендарниот Џими Флојд Хаселбајнк беше првиот што забележа еден свиткан прст на Грин во едно шоу.

“Тој умираше со текот на годините и сега изгледа така. Мислам дека тоа е поради еден од слободните удари на Џими пред 15 години”, рече Грин, чиј прст ја шокираше англиската фудбалска јавност.

Грин ја започна својата кариера во 1999 година во Норвич. Подоцна бранеше за Вест Хем, КПР, Лидс, Хадерсфилд и Челзи, и забележа 12 настапи за Англија.