Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ги демантираше гласините дека италјанскиот гигант испартил понуда до Пеп Гвардиола да ја преземе „Старата дама“ следната сезона.

„Би лажеж доколку речам дека некогаш не би сакал да го видам Гвардиола во нашиот тим. Сепак, тој е среќе сега онам каде што е и тешко дека ќе ја напушти Англија“-изјави Ањели.

Јувентус веќе утре го игра својот прв осминафинален натпревар во Лигата на шампиони на гостувањето во Франција, кај Лион.