ТВ Аренаспорт ги изнервира навивачите на Јувентус и Лацио, доцни со вклучувањето во пренсот од дербито, на „единицата“ требаше да  се емитува дуелот од Торино.

Но и до 20-55 минути нема пренос од средбата, се уште на Аренаспорт 1  оди дуелот меѓу кошаркарските екипи н Партизан и Цибона од АБА лигата.