Дефанзивецот на Арсенал, Шкодран Мустафи е на трансфер листата на Аретата и има дозвола да си бара нов клуб повеќе од еден месец.

Според островските медиуми, Мустафи има понуди од повеќе тимови од Англија и Германија но најконкретни се оние на Лацио и на Наполи.

Мустафи не е во плановите на Артета а Арсенал за него бара 20 милиони евра.