Унаи Емери е свесен дека до крајот на летниот преоден рок ќе остане без Обамејанг а замената за напаѓачот ја најде во Кристал Палас, тврдат островските медиуми. Арсенал испратил официјална понуда до Кристал Палас од 40 милиони фунти за антажман на Вилфред Заха.

Младинскиот репрезентативец на Англија по заминувањето од Манчестер Јунајтед прерасна во сериозно име за кое интерес има од неколку премиерлигаши.

Кристал Палас бара 80 милиони за Заха но постои можност Арсенал да достави нова подобрена со вклучени бонуси.