Десниот бек и фудбалер на Наполи Елсеид Хисај ќе потпише договор со шпанскиот фудбалски тим Атлетико Мадрид.

Претстедателот и првиот човек на тимот, Аурелиот де Лаурентис прифати да го продаде Хисај за сума 20 милиони евра.

Албанскиот репрезентативец во Мадрид доаѓа како замена за Филипе Луис на кого му истече договорот и ќе си замина од „Ванда Метрополитано“.