Луис Суарез од денеска и официјално е нов играч на Атлетико Мадрид, Уругваецот го избрал дресот со број 9 со кој ќе настапува следната сезона.

Атлетико Мадрид го потврди трансферот на Суарез од Барселона, сега објави дека тој следната сезона ќе настаоува со деветката на грбот.