Поранешниот напаѓач на ПСЖ, Едисон Кавани е пред потпис со Атлетико Мадрид, пренесуваат медиумите од Шпанија.

Уругвајскиот репрезентативец добил понуда според која би потпишал на на една година со можност за продолжување за уште една.

Ако Кавани ја прифати понудата ќе има можност со неговиот пријател Суарез кој веќе го одработи и првиот тренинг со новиот клуб.