Македонската фудбалска репрезентација утре ќе го одигра историскиот прв натпревар на едно големо натпреварување од осамостојувањето.

Избраниците на Игор Ангеловски утре во 18. часот ќе ја одиграат средбата со Австрија во рамките од првото коло од ЕУРО 2020.

Во таа чест ФФМ дигна авион на македонското воздухопловство и испрати порака.

Пораката гласи „ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО, НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“