Реал Мадрид во првото коло од новата сезона во најсилниот фудбалско првенство во Шпанија ќе мора да настапи без најскапото и најзвучно засилување ова лето.

Еден Азар се повредил и ќе биде надвор од терените неколку недели. Од Рела Мадрид ја потврдија оваа информација и најавија станува збор за истекнување на мускул на левата нога.

Со ова се отвори можност за Бејл, Родригез и Виничиус да конкурираат за почетниот состав на Зидан за викенд пресметката со Селта Виго.