Претседателот на Баерн, Херберт Хајнер, ја демантираше информацијата дека клубот е заинтересиран за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо.

Секако, медиумите лицитираат со многу имиња и тоа е разбирливо, но Роналдо е премногу стар за нас“, кратко изјави Хајнер.

Да потсетиме, Роналдо само што наполни 35 години, а тврди дека ќе игра до 40-тата.