Според медиумите од Англија, Баерн Минхен го понудил Французинот Лукас Хернандез на Сити во размена за Германецот Лирој Сане.

Засега нема детали дали размената на играчи е остварлива, но преговорите се во тек.

Баерн не е задоволен од Хернанедез кој дојде во Минхен минатата година. Сити од друга страна сака да го врати во Германија кој за четири години во Манчестер запиша 89 настапи, често се повредуваше.

Хернандез за Баерн сезонава одигра само 13 средби, Сане за Сити сезонава не запиша ниту еден настап поради повреда.