Манчестер Сити во зимскиот преоден рок ќе биде еден од најактивните клубови во Европа. Ова е најавата на островските медиуми откако Гвардиола се поврзува со заминување а клубот размислува за сериозно засилување на екипата.

Баерн Минхен ќе се обиде да ја искористи ситуацијата на „Етихад“ и да се обиде повторно да преговара со „Граѓаните“ за евентуален трансфер на Сане кој минатото лето беше пред потпис со „Баварците“ но поради повреда на ногата се беше стопирано.

Баерн Минхен е му нуди Сане 21 милион евра годишна плата додека на Сити да му исплати 110 милиони евра.