По возбудливата воведна ноќ во Лигата на шампионите на УЕФА, денеска на програмата се натпреварите од А-Д половината од групите.

Шампионот Баерн Минхен го дочекува Атлетико Мадрид без Гнабри во составот кој е позитивен на Ковид-19.

Во воведниот термин ќе го видиме и Реал Мадрид за прв пат сезонава во ЛШ, денот е резервиран и за натпреваите на Интер, Ливерпул и Сити…

Ова е целосната програма: