Муарем Бајрами од денеска не е тренер на ФК Шкупи, екипата загуби од Струга ТЛ во 7 коло, тој доби отказ.

Шкупи е втор на табелата во ПМФЛ по 7 одиграни кола, Бајрами на фејсбук напиша дека е изненаден од одлуката на клубот да му врачи отказ.

„Ме изненади одлуката на претседателот на клубот, отказот го добив иако екипата е  при врвот во ПМФЛ, на клубот му посакувам успех во иднина“ – напиша Бајрами на фејсбук.

 

ФОТО: Бајрами – фејсбук