МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ АТРАКТИВЕН

Барди е на цена: Македонскиот репрезентативец во топ 10 слободни играчи во Шпанија

Еден од најдобрите македонски фудбалери Енис Барди се најде на листата на 10 топ ѕвезди во Шпанија кои по завршувањето на сезоната би можеле да заминат од сегашниот клуб бесплатно.

-Барди има слична вредност како Аднан Јанузај од 12 милиони евра и од јануари ќе може да преговара со заинтересираните клубови. Евентуално испаѓање на Леванте сигурно ќе донесе сценарио во кое тој ќе си замине, пишува Ел Дисмарк.

Инаку, Барди во Леванте пристигна во 2017-та година за 1,5 милиони евра од унгарски Ујпешт.

Освен барди на оваа листа се најдоа Осман Дембеле о Серхи Рберто од Барса, Иско и Герет Бејл од Барса, Луис Суарез од Атлетико Мадрид, Аднан Јанузај од Реал Сосиедад и други.


Comments are closed for this post.

неверојатен финиш на шведска

ВИДЕО: Шведска со пенал ја победи Норвешка и обезбеди полуфинале на ЕУРО

операцијата успешна, сезоната завршена

Работнички потврди, Алими успешно опериран, сезоната за него е завршена

трет тренер сезонава

Вотфорд го наименува 74-годишниот Хоџсон за нов тренер