Македонскиот репрезентативец, Енис Барди, ќе биде во почетниот состав на Леванте  за мечот со Ваљадолид, второ коло во најсилната фудбалска конкуренција во Шпанија.

Барди е стандарден во составот на Леванте во првите две кола, во третото ќе почне од првата минута на мечот со Ваљадолид  на домашен терен.

Леванте по првите две кола има ефект од една победа  и пораз, Ваљадолид е без пораз по 180 миути игра во новата сезона, запиша победа и нерешено.

Средбата, Леванте – Ваљадолид се игра од  19 часот, Барди го очекува првиот гол во сезоната.