Откако Лионел Меси одлучи да остане во Барселона, шпекулациите дека следна дестинација на Аргентинецот со сигурност ќе биде Манчестер Сити повторно излегуваат на површина.

Англиските медими објавија дека Сити веќе подготвил понуда која е далеку пониска од фантастичните 400 милини евра кои Барселона ги бараше летоска за да го пушти Меси.

Според медиумите, понудата изнесува „скромни“ 15 милиони евра за трансфер во јануари.