Раководството на Барселона е сериозно решена да го врати во својот тим напаѓачот на ПСЖ, Нејмар.

Според информацијата на Mirror.co.uk, Каталонците за остварување на оваа цел се подготвени да ги дадат Антоан Гризман и Усман Дембеле.

Неодамна Барселона навести дека ова лето ќе се засили со најмалку четворица квалитетни фудбалери, а еден од нив треба да биде и младиот Бразилец.