Барселона е во директни преговори со Интер за Лаутаро Мартинез, гигантот од Шпанија е подготвен да ја плати откупната клаузула од 111 милиони евра.

„Sky Sport Italia“ тврди дека договорот е извесен меѓу Интер и Барселона, 111 милиони евра свеж капитал за клубот од Милано се императив во овие преговори.

Барселона според „Sky Sport Italia.“ ги победила Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед, сега Интер сака во овој трансфер да ги вклучи Видал и Ракитиќ во финалните договори.