Барселона сака да го продаде крилниот напаѓач Осман Дмебеле, има заинтересирани кои го сакаат потписот на Французинот но дали каталонците ги избркаа со цената која ја одредија.

Арсенал е еден од клубовите кои покажаа сериозен интерес за Дембеле но цената која ја одреди Барселона е малку „солена“.

Дембеле според раководството на Барселона нема да го напушти клубот за сума под 60 милиони евра.

Марка тврди дека цената во моментов која е одредена е преголема, кризата во светскиот фудбал го направи своето, Дембеле е преценет.

Дембеле во Барселона дојде во 2017 година за сума 105 милиони евра.

Францускиот напаѓач се смета за едно од најголемите трансфер промашувања во историјата на Барселона.