Агентот на Филипе Кутињо тврди дека неговиот клиент и во следната сезона ќе го носи дресот на Барселона. Ова е демант на сите шпекулации кои го поврзуваа Кутињо со враќање во Ливерпул или пак со трансфер во Јунајтед или во ПСЖ.

До сега немало официјални контакти за трансфер на Кутињо а од клубот најавиле дека планираат и во следната сезона да го имаат на располагање.

Што од ова ќе се оствари ќе покаже ова жешко трансфер лето во кое се може да се случи, прогнозираат шпанските медиуми.