Барселона се огласи вечерва со вонредна вест, Миралем Пјаниќ е позитивен на Ковид-19, новото засилување на Каталонците оди во излоација.

Во кратката информација од клубот, се вели дека Пјаниќ се чувствува добро, следните 15 дена оди во изолација.