Големото дерби во Шпанија, меѓу Барселона и Реал Мадрид денеска ќе ја преокупира јавноста во Европа, особено поради попладневниот термин од 16:15.

„Кралевите“ кои ги добија последните три соочуавња со Барселона и денеска се фаворити за освојување на трите бода.

Во составот на Куман недостигаат Дембеле, Педри и Брајтвајт а неизвесен е Алба.

Кај Реал Мадрид нема даги видиме Бејл, Себалјос, Иско и Јовиќ.