Замената за Луис Суарез во Барселона ќе пристигне од Интер, категорични се медиумите во Аргентина.

Барселона е подготвена да ја актувира откупната клаузула од 112 милиони евра и да го ангажира Мартинез,  напаѓачот на „нероазурите“ по добрите настапи на Копа Америка.

Офанзивецот во Интер пристина пред една година од Расинг за 14 милиони евра. Во договорот со калчолигашот, Лаутаро Мартинез има откупна клаузула од 112 милиони евра а во случај на траснфер 10% од парите ќе завршат на сметката на неговиот поранешен клуб.