Раководството на Барселона веќе жали за отпуштањето на Ернесто Валверде.

Ова го тврди новинарот Едуардо Инда во интервјуто за El Chiringuito.

Каталонците веќе сметаат дека замената на Валверде со Кике Сетјен е голема грешка. Барселона ќе го отпушти Сетјен, ако не ја освои Лигата на шампионите, па макар ја освоил и Ла Лига“.