Претседателот на Барселона, Хосеп Бартомеу, сака по секоја цена да го врати Нејмар во Барселона.

Таква е информацијата што ја пласира  El Confidencial.

Според овој извор, Бартомеу е подготвен да продаде неколку клучни фудбалери, за да ја собере сумата потребна за откуп на Нејмар.

Инаку, Нејмар токму од Барселона се пресели во ПСЖ во лето 2017 година.