Напаѓачот на Реал, Карим Бензема, запиша асистенција на средбата од 23. коло на Ла Лига со Осасуна (4:1).

За Бензема ова беше 132 асистенција во дресот на Реал, со што стана најдобар асистент во историјата на клубот, пишува Footballogue.

Оваа сезона тој настапи на 22 средби во Ла Лига и има 13 гола и 6 асистенции.