Барселона новата сезона во Ла Лига ја започна без Меси во составот и со пораз од Атлетик Билбао, тоа го вклучи алармот пред мечот со Бетис во второто коло.

Бетис на твитер се пошегува со Меси и Барселона, се надева дека каталонците без Аргентинецот во составот не се тие вистинските и можад до изненадување на „Камп Ноу“.

Затоа Бетис на твитер му порача на Меси да не брза да се врати на теренот:

„Не брзај Лео со враќање на теренот, нема потреба да се форсираш“