Леонардо Бонучи и останатите играчи на Јувентус беа на фото сесија со новиот модел на тренерки за следната сезона.

Дефанзивецот на Јувентус, свесно ја откопча тренерката и го откри дизајнот на новиот дрес на Јувентус за кој од преходно се шпекулираше.